chevron_left درباره

دسته ای از معاملات روزمره ما در محیط های قانونی و قابل پیگیری مانند مغازه ها، فروشگاه های اینترنتی و... انجام می شود که براحتی قابل پیگیری هستند. اما دسته دیگری از معاملات هستند که در بسترهای غیر رسمی انجام می شوند. مانند خرید از اشخاص، یا خرید از طریق سایت های غیرفروشگاهی یا سامانه های نیازمندی، شبکه های اجتماعی و... .

در این دسته از معاملات همواره نگرانی عدم تعهد طرفین وجود دارد. خریدار تمایل دارد تا مبلغ را پس از دریافت کالا یا خدمات پرداخت کند و فروشنده نیز حاضر به ارائه قبل از دریافت وجه نیست.

واسط با درک مسائل موجود در معاملات اینترنتی اقدام به راه اندازی پلتفرم دادوستد آنلاین کرده است. کاربران واسط می توانند با آسودگی خاطر اقدام به انجام معامله نمایند و از امکانات نقل و انتقال وجوه و مدیریت معاملات بهره مند شوند. یکی از مهمترین ویژگی های واسط این است که وجه معامله توسط خریدار به واسط پرداخت می شود. فروشنده اقدام به ارائه کالا و خدمات خود به خریدار می کند. سپس در صورت رضایت خریدار، وجه به فروشنده پرداخت می شود. به این ترتیب خریدار مطمئن است که در صورت عدم دریافت صحیح کالا یا خدمت وجه پرداختی را مجددا دریافت خواهد کرد. فروشنده نیز این اطمینان را دارد که هزینه سرویس خود را اخذ می نماید.
از آنجایی که پیش از انعقاد معامله و پرداخت وجه توسط خریدار کلیه مفاد معامله در سامانه واسط ثبت می شود و پس از پذیرش طرفین غیرقابل ویرایش می باشد، این امکان وجود دارد که در صورت اختلاف بین طرفین با استناد به جزئیات معامله اختلاف طرفین حل شود.
همچنین یک سامانه گفتگو برای هر معامله وجود دارد تا خریدار، فروشنده و واسط به گفتگو بپردازند و ادله خود را در مورد معامله ارائه کنند.
کاربران واسط می توانند پیش از انجام قطعی معامله سوابق معاملات پیشین کاربر را نیز مشاهده نمایند و در مورد انجام یا عدم انجام آن بهتر تصمیم گیری نمایند.

اگر سوالی دارید از طریق بخش ارتباط با ما مطرح کنید. پاسخگویی به شما باعث خوشحالی ماست.